Francja – sery, wino, wieża Eiffela i…?


Paryż - wieża Eiffela

Z czym kojarzy nam się Francja? Hmm. Z winami. Z ciekawie pachnącymi serami. Oczywiście z wieżą Eiffela. I….? Z czym jeszcze?

Francja to najpopularniejszy kraj turystyczny na świecie. Turyści ze Stanów, czy Japonii, nie wspominając już o Europie, marzą by odwiedzić Paryż lub francuskie Lazurowe Wybrzeże. Ale praktycznie każdy zakątek Francji wart jest uwagi, pociąga zmysły piękną architekturą, pejzażem lub historią. Słońce Prowansji, winnice Langwedocji, najwyższe szczyty Alp, wietrzne wybrzeża Bretanii, małe wioski Owernii i Masywu Centralnego, kanały Tuluzy, zamki nad Loarą, itp. itd. No i Paryż, którego ciekawych miejsc nie sposób wymienić wszystkich. Na całym świecie mówi się o nie powtarzalnym klimacie tego miasta, o czymś czego nie da się opisać, o czymś co trzeba poczuć, doświadczyć na własnej skórze.

Francja jest niekwestionowaną potęgą winiarską. Kusi smakami i zapachami swoich tradycyjnych potraw.  Każdego roku przybywa do niej ok. 77 mln turystów z całego świata. To prawie tyle ile wynosi liczba mieszkańców!

Stolica-Paryż

Paryż z widokiem na wieże Eiffla

Stolica Francji-Paryż

Paryż jest jednym z najpiękniejszych miast na Ziemi. Mawia się o nim – miasto zakochanych – i coś w tym rzeczywiście jest, bo każdemu kto przyjeżdża do stolicy Francji udziela się niezwykła , romantyczna atmosfera Paryża. Przepiękna architektura, urokliwy bulwar nad Sekwaną, ogromna liczba muzeów, galerii oraz przeróżnych instytucji kulturalnych – to wszystko nadaje miastu unikatowy klimat. Paryż to nie tylko jeden z najważniejszych ośrodków kultury i sztuki na kontynencie . Jest przede wszystkim stolicą Francji i siedzibą najważniejszych instytucji państwowych. Stanowi centrum polityczne i ekonomiczne Francji .

Co roku przybywa tu ponad 30 milionów turystów! Lazurowe wybrzeże

Nicea-Hotel Negresco

Lazurowe Wybrzeże (Cote d’Azur), znane również pod nazwą Riwiera Francuska, to odcinek wybrzeża Morza Śródziemnego we francuskiej Prowansji, rozciągający się od miejscowości Cassis na zachodzie aż po granicę włoską. Już od ponad 100 lat Lazurowe Wybrzeże jest jednym z najpopularniejszych celów wakacyjnego wypoczynku. Głównym walorem przyciągającym turystów jest bioklimat. Łagodne zimy, upalne lata. Ponadto woda ma również bardzo przyjemną wysoką temperaturę. To właśnie tutaj leży słynne Cannes, znane z odbywającego się tu prestiżowego, międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Inne słynne miejscowości Lazurowego Wybrzeża to Saint-Tropez, Tulon, Nicea.

Alpy

Alpy

Najwyższym szczytem Alp, a zarazem całej Europy, jest położony na granicy francusko-włoskiej Mont Blanc (wł. Monte Bianco), główny wierzchołek znajduje się po stronie francuskiej. Wznosi się na wysokość 4810,90 m n.p.m.

Dolina Chamonix znajduje się na obszarze rozległych terenów narciarskich le Pays du Mont-Blanc. Region ten jest istnym rajem dla narciarzy. Sama tylko stacja Chamonix zapewnia dostęp do 140 km tras oraz blisko 50 wyciągów. Innym popularnym regionem narciarskim w Alpach Francuskich jest Paradiski, co dosłownie znaczy ‚raj dla narciarzy’. Jednym z najwiekszych na świecie terenów narciarskich jest region ‚Trzech dolin'(Les Trois Vallees) obejmujący doliny: Courchevel, Meribel i Val Thorens-Les Menuires.

Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Kolejne artykuły o miejscach godnych zobaczenia w tym kraju w trakcie redagowania 

 

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Francja – sery, wino, wieża Eiffela i…?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s