The Eagle – Dziewiąty Legion [Film]


The Eagle-Dziewiąty Legion

Pierwsza połowa II wieku n.e. Cesarstwo Rzymskie okupuje większą część Brytanii. W górach Szkocji zaginął cały IX legion, nie wiadomo co się stało. Rozpoczyna się przygoda.

Jest rok 140 naszej ery. Brytania pozostaje pod panowaniem Rzymian, choć jej północne regiony nigdy nie poddały się nowej władzy. Właśnie tam, w górach Szkocji, przed dwudziestu laty w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął cały Dziewiąty Legion a jego prestiżowy symbol – Orzeł wpadł prawdopodobnie w ręce Celtów. Syn dowódcy zaginionego legionu – Marcus (Channing Tatum) przybywa z Rzymu z misją wyjaśnienia tajemnicy sprzed lat. Wraz ze swym celtyckim niewolnikiem przekracza Mur Hadriana i wyrusza w podróż do mrocznej Kaledonii, gdzie niejeden rzymski bohater oddał ostatnie tchnienie. Tutaj, na ziemiach pozostających pod panowaniem dzikich plemion, tkwi klucz do rozwiązania tajemnicy Dziewiątego Legionu. Marcus wierzy, że odzyskanie symbolicznego Orła może przywrócić honor jego zaginionemu ojcu.

W filmie tym zagrają tacy aktorzy jak Channing Tatum, którego znamy z takich filmów jak Step Up, Public Enemies, Jamie Bell czy legendarny Donald Sutherland. W USA premiera odbyła się 11 lutego. W Polsce będziemy musieli poczekać  do 4 marca aby móc obejrzeć ten film.

Opis i recenzja filmu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s