Największa panorama sportowa i inne rekordy


360 stopni ze stadionu Wembley
360 stopni ze stadionu Wembley

Padł nieoficjalny rekord świata w kategorii największej, 360-stopniowej panoramie z wydarzenia sportowego. Jest ogromna …

Podczas gdy piłkarze Manchesteru City i Stoke City mężnie walczyli na boisku o puchar FA Cup (Puchar Anglii – najstarsze klubowe rozgrywki piłkarskie na świecie) na stadionie Wembley w Londynie, na trybunach – poza tradycyjnymi śpiewkami i okrzykami podziwu, zdenerwowania lub radości – miało miejsce historyczne wydarzenie. Historyczne bo został nieoficjalnie pobity rekord świata w kategorii największej 360-stopniowej panoramie z wydarzenia sportowego. Jej autorem jest Jeff Martin – założyciel znanego portalu prezentującego panoramy z całego świata –360 Cities.

90 000 chętnych do otagowania
90 000 chętnych do otagowania

Rekordowa panorama ma 20 gigapikseli. Co ciekawe Panorama została uruchomiona już 24 godziny od jej wykonania w trakcie meczu. Jest to ważne osiągnięcie dla 360 miast. Wcześniejsze panoramy robione były przez kilka, kilkanaście dni – a tu zdjęcia powstały w 90 minut. Gotową już panoramę możecie zobaczyć na stronie Wembley360. Osoby przebywające na trybunach podczas meczu mają możliwość otagowania się – jeśli tylko znajdą się w 90 000 tłumie! Jak narazie dokonało tego jakieś 12 000 ludzi, co jest już chyba kolejnym rekordem w kategorii najbardziej otagowane zdjęcie. Wcześniejszy rekord Guinnessa wynosił 7000.

Najdroższa fotografia w historii

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s