Problem z hotelami na EURO 2012


W Gdańsku wolnych miejsc już nie ma ... ?
W Gdańsku wolnych miejsc już nie ma ... ?

Do przyszłorocznych Mistrzostw Europy pozostał jeszcze ponad rok, a nasza baza noclegowa już okazuje się niewystarczająca, aby przyjąć wszystkich kibiców, którzy w tym czasie przyjadą do Polski, pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Jak sprawdził „DGP”, w czterech miastach będących gospodarzami mistrzostw w piłce nożnej – Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku – obiekty cztero- i pięciogwiazdkowe są już w 80 proc. zamówione, głównie przez członków UEFA i sponsorów.

Stosunkowo najłatwiej można jeszcze znaleźć miejsce w Warszawie. Mazowsze dysponuje bowiem największą liczbą miejsc noclegowych – samych hoteli ma blisko 180, a w nich 30 tys. miejsc w pokojach.

 W Poznaniu czy Gdańsku, w których hotelowe bazy nie przekraczają 15 tys. miejsc, pokoju nie można zarezerwować już od kilku miesięcy.

Tymczasem w najbliższych tygodniach hotelarze spodziewają się kolejnej fali chętnych. Mowa o 550 tys. kibiców, którzy wstrzymywali się z decyzją o rezerwacji noclegu aż będą pewni, że wylosowali bilet na mecz.

Czy miasta gospodarze znajdą miejsca by przyjąć gości?
Czy miasta gospodarze znajdą miejsca by przyjąć gości?

Perspektywy mają kiepskie. 2 tys. istniejących w Polsce hoteli oferuje łącznie niecałe 190 tys. łóżek, z czego mniej niż połowa znajduje się w województwach, w których będą odbywały się mecze.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s