Chicago: samolot wypadł z pasa


Samolot wypadł z płyty

Samolot amerykańskich linii Southwest Airlines we wtorek wypadł z pasa podczas lądowania na lotnisku Midway w Chicago. Na pokładzie maszyny, która przyleciała z Denver, znajdowało się 139 pasażerów i członków załogi. Nikomu nic się nie stało.

Po wylądowaniu Boeing 737-700 przejechał pas i zatrzymał się dopiero na trawie,ok. 46 metrów od odgrodzenia oddzielającego teren lotniska od drogi szybkiego ruchu. Pasażerów przewieziono autobusami do hali przylotów.

Rzeczniczka Southwest Airlines poinformowała, że w chwili lądowania na lotnisku panowały trudne warunki po intensywnych opadach deszczu. O incydencie została zawiadomiona amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Transportu (NTSB).

Lotnisko Midway na południu Chicago, położone w bliskim sąsiedztwie ruchliwej arterii, znane jest z trudnych warunków do lądowania. W grudniu 2005 roku samolot Southwest Airlines zjechał z pasa startowego, przebił ogrodzenie, wjechał na drogę, zderzając się z samochodami. W jednym z nich zginął sześcioletni chłopiec.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Chicago: samolot wypadł z pasa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s