Armenia – nie tylko Ararat …


Armenia to kraj przed wszystkim górzysty

Region Kaukazu, a zwłaszcza Armenia stały się ostatnio bardzo popularne wśród turystów.  Zapominane, pomijane teraz zyskują na znaczeniu.

To może zabrzmieć jak banał, ale Armenia naprawdę jest krainą pełną niespodzianek. Królestwo Armenii było pierwszym krajem w regionie, który przyjął Chrześcijaństwo w początkach IV wieku i jak podaje Biblia znajdujący się na tych terenach mityczny Mt Ararat jest miejscem spoczynku Arki Noego. Niezwykle bogate dziedzictwo kulturowe regionu, a także miejscowe góry są zatem świetną alternatywą na spędzenie wakacji.

Miasto Ararat z widokiem na szczyt Ararat

Dzięki swojemu zróżnicowanemu terenowi, Armenia jest idealnym miejscem dla miłośników aktywnego wypoczynku. Jak podaje serwis www.caucasusexplorer.com istnieje tam także wiele bardzo dobrze przygotowanych do zawodu przewodników, którzy ułatwiają zwiedzanie kraju. Podróż do Armenii gwarantuje zatem zarówno wiele atrakcji dla miłośników kultury – głównie zabytki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jak również dzikie szlaki górskie Saventi oraz cudowne jaskinie Lastiver. Jak podkreśla Arthur Mrktchyan, dyrektor AdvenTour Explorer LLC do najbardziej ulubionych przez turystów form spędzania czasu w Armenii należą wędrówki z przewodnikiem. Lubiący adrenalinę często wybierają także wycieczki na rowerach górskich.

Szczyt Ararat

Wszyscy wybierający się do Armenii bez wątpienia powinny udać się do Katedry Echmiatsin i słynnej Świątyni Ognia Zoroastrian, które znajdują się niedaleko stolicy kraju – Erewanu. Warto zaznaczyć, że są to najczęściej odwiedzane przez turystów miejsca w kraju. Świątynia Garni została zbudowana w I wieku n.e. i w przeciwieństwie do wielu innych zabytków przetrwała aż do XVII wieku, kiedy to zniszczyło ją trzęsienie ziemi. Mimo to, w roku 1965 dokonano częściowej rekonstrukcji świątyni. Na liście najchętniej odwiedzanych zabytków znajdują się również: Kościół Najświętszej Marii Panny oraz Klasztor Geghard.  Mt Ararat mimo, że nie jest najwyższym szczytem Kaukazu, to pełni funkcję symbolicznego miejsca spoczynku Arki Noego i także cieszy się dużą popularnością. Co ciekawe, Ormianie charakteryzują się również bardzo smacznym jedzeniem i produkcją dobrego gatunkowo wina, które chwalą sobie wszyscy odwiedzający kraj.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Armenia – nie tylko Ararat …

  1. Pingback: bydgoszcz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s