Jak tanio podróżować – Co zabrać w podróż?


Co powinniśmy zabrać w podróż?

Podstawowym błędem jaki popełniają początkowi podróżnicy jest zabieranie w podróż zbyt wielkiego bagażu.  Największy problem z tym mają zazwyczaj kobiety, bo na ogół uważają że wszystko się po drodze przyda.

Jeżeli serio myślimy o naszej podróży najlepszym rozwiązaniem będzie zakup plecaka. Chyba że mamy w planach dojazd do hotelu a następnie spędzenie całych dwóch tygodni na pobliskiej plaży. Posiadanie plecaka ma wiele zalet:

  1. doskonale nadaje się do pieszych wędrówek
  1. pozwala nam mieć wolne ręce

Nasz bagaż nawet na dłuższą wyprawę powinien się składać z plecaka i mniejszej podręcznej torby, do której wsadzimy najbardziej potrzebne rzeczy, a także sprzęt fotograficzny. Dobrze jest również założyć na niego pokrowiec który ochroni go przed brudem i pyłem bezdroży. Taki pokrowiec, mało rzucający się w oczy często pobrudzony podczas marszu, będzie również ochroną przed złodziejami. Być może będziemy uchodzić za ‚łapserdaków’, ale sądzę że bezpieczeństwo jest ważniejsze.

A co wsadzić do tego plecaka?

Plecak jest najlepszym wyborem na wycieczki, ale co do niego wsadzić?

Nie bierzmy zbyt dużej ilości zbędnych rzeczy. W zależności od miejsca, do którego się udajemy często taniej i wygodniej jest kupić już na miejscu jakieś ubrania do takich krajów należą Chiny, Tajlandia, Indonezja. W plecaku powinien się znaleźć mały namiot, chyba że podróżujecie w kilku wtedy można zabrać jeden większy, śpiwór, jakąś bieliznę, ze dwie pary skarpet. Jeśli przewidzieliśmy w naszej wycieczce jakiś wypad w wyższe partie gór lepiej jak byśmy się zaopatrzyli w śpiwór puchowy, kurtkę która całkiem skutecznie pełni też funkcje poduszki i karimata.  Bardzo fajne są karimaty powleczone z zewnątrz folią aluminiową co zapewnia izolacje termiczną od podłoża przy czym jest lekka i łatwo ją zwinąć w mały rulon. Dwie pary spodni, jakiś lekkich nie ciężkich dżinsów, krótkie spodenki, ze trzy podkoszulki. Nie bierzmy ubrań z tworzyw sztucznych lepiej z bawełny bądź z lnu.

Bardzo ważne są oczywiście buty. Jedna para wygodnych butów do wędrówki w zupełności wystarcza.

Przydatne może jeszcze być łyżka, nóż turystyczny, taki którym będzie można otworzyć puszkę nie jakiś plastikowy, mała butla gazowa.  Plecak ważący do 15 kilogramów nie powinien nam sprawić problemów. Pamiętajmy że każdy dodatkowy kilogram podczas długich wędrówek będzie ciążył podwójnie!

Będąc tak wyposażeni będziemy niezależni, a to w sumie jest najważniejsze.

Jak tanio podróżować?

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Jak tanio podróżować – Co zabrać w podróż?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s