Ziona Chana: ma 39 żon i ciągle mu mało :)


Ziona Chana i 167-osobowa rodzina

Indus Ziona Chana ma 66 lat, 39 żon, 94 dzieci i 33 wnucząt. Jest to największa rodzina na świecie. Zapewnia, że nie miałby nic przeciwko kolejnym małżonkom. Wszyscy mieszkają w trzypiętrowym budynku ze 100 pokojami w górskiej wsi w indyjskim stanie Mizoram, graniczącym z Birmą i Bangladeszem.

Wspomniany mężczyzna jest przywódcą lokalnej chrześcijańskiej sekty religijnej „Chana”, która zezwala na poligamię. Owa wspólnota, założona w 1942 roku, liczy około 200 rodzin. ( Chyba nie jest ich mało jak te rodziny mają podobną ilość członków )

Jak ujawnia indyjski casanowa:

„Poślubiłem kiedyś 10 kobiet w ciągu jednego roku. Czuję się jak wybraniec Boga. Naprawdę jestem szczęśliwym człowiekiem, jako mąż 39 kobiet i głowa największej na świecie rodziny”

Jego sąsiedzi mówią, że zawsze ma koło siebie siedem, osiem małżonek. Żony mają osobną, wspólną sypialnię, sąsiadująca z prywatną sypialnią Chany.

Jego synowie z żonami i dziećmi mieszkają w osobnych pokojach, natomiast kuchnia jest dla całej rodziny wspólna. Żony gotują na zmianę, a córki zajmują się sprzątaniem i praniem. Głównym zajęciem mężczyzn jest rolnictwo.

Ta 167-osobowa rodzina spożywa około 30 kurcząt, 90 kg ryżu i 60 kg ziemniaków dziennie. ( około 250 złotych dziennie X 30 dni = 7500 zł! miesięcznie) Są samowystarczalni.

Żeby zapewnić mieszkanie takiej rodzinie trzeba całego bloku 🙂

Gdzie mieszkasz? W bloku ...
Gdzie mieszkasz? W bloku ...

Chana podkreśla, że w każdej chwili jest gotów powiększyć swą rodzinę. Uważa się za szczęśliwego człowieka, mając wokół siebie tyle kobiet, które się o niego troszczą. Swą pierwszą żonę, starszą od siebie o trzy lata, poznał, gdy miał 17 lat.

Pytanie jest jednak zasadnicze: Jak on z nimi wytrzymuje?

PAP

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Ziona Chana: ma 39 żon i ciągle mu mało :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s