Najniebezpieczniejsze miasto w USA


St. Louis / fot. Daniel Schwen

Najniebezpieczniejszym amerykańskim miastem zostało ponownie St. Louis, położone na środkowym zachodzie USA. Zestawienie 11 miast, w których ryzyko popełnienia przestępstwa jest najwyższe, opublikowała firma analityczna Onboard Informatics.

Raport opiera się na danych FBI dotyczących przestępczości w ostatnich siedmiu latach.

Autorzy zestawienia wzięli pod uwagę liczbę przestępstw przeciwko mieniu (włamania, kradzieże samochodów) i przestępstw z użyciem przemocy (morderstwa, napady). W miastach, które znalazły się w opublikowanym zestawieniu, ryzyko ich wystąpienia jest wyższe niż w pozostałych metropoliach.

Oprócz St. Louis wśród jedenastu najniebezpieczniejszych amerykańskich miast znalazły się: Atlanta (stan Georgia), Birmingham (Alabama),Orlando (Floryda), Detroit (Michigan), Memphis (Tennessee), Miami (Floryda), Baltimore (Maryland), Kansas City (Missouri), Minneapolis (Minnesota) i Cleveland (Ohio).

Z analizy Onboard Informatics wynika, że także w tych miastach, podobnie jak w całych Stanach Zjednoczonych, wskaźnik przestępczości obniżył się w ostatnich latach. W najniebezpieczniejszym St. Louis liczba przestępstw przeciwko mieniu spadła z 13 187 na 100 tys. mieszkańców w 2003 r. do 8 331 w 2009 r. Liczba kradzieży samochodów obniżyła się o ponad połowę.

W USA w ostatnich latach obserwowany jest spadek przestępczości. W 1991 r. na 100 tys. Amerykanów przypadało 758 przestępstw kryminalnych, w 2009 r. liczba ta spadła do 429. W całym 1991 r. odnotowano 1,9 mln przypadków użycia przemocy, w 2009 r. było to 1,3 mln. Dane Federalnego Biura Śledczego (FBI) pokazują, że w latach 1991-2009 spadła także liczba przestępstw przeciwko mieniu – z 13 mln do 9.3 mln. W dalszym ciągu więcej przypadków łamania prawa notuje się na dużych obszarach miejskich.

Źródła: PAP, ONET

Reklamy

3 uwagi do wpisu “Najniebezpieczniejsze miasto w USA

  1. Vacuum cleaners with bags need to be replaced frequently.

    For electric ovens check the elements and wipe over. It mainly features two roller brushes that can
    sweep the dirt on tight spaces like upholstery, kitchen
    and car.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s