Festiwal Włóczykij w Gryfnie


Festiwal Włóczykij

[Włóczykij] wędrował cały dzień przez niezbadane okolice, słysząc nad sobą nawoływanie ptaków przelotnych (…) Szło mu się łatwo, plecak był niemal pusty, a trosk nie miał żadnych. To jest wieczór na piosenkę – pomyślał Włóczykij – na nową piosenkę, która składać się będzie w jednej części z nadziei, w dwóch z wiosennej tęsknoty i której resztę stanowić będzie niewypowiedziany zachwyt”

„Włóczykij” to impreza odbywająca się w sąsiedztwie terenów Międzyodrza, w miejscowości Gryfino (i okolicach) koło Szczecina. Poświęcona jest ludziom, którzy podróżują, a w szczególności tym, którzy odnajdują swoją „życiową ścieżkę” z dala od utartych szlaków. Festiwal trwać będzie 11 dni, po raz pierwszy zorganizowany zostanie po stronie niemieckiej.

W jego trakcie będzie odbywać się blisko sto wydarzeń, o swoich wyprawach opowie około 100 prelegentów. W pokazach i wydarzeniach towarzyszących w roku ubiegłym uczestniczyło kilkanaście tysięcy widzów. To wszystko czyni z Włóczykija jedną z największych imprez podróżniczych, nie tylko w Polsce.

Festiwal Włóczykij

Głównymi punktami programu będą tradycyjnie spotkania z „podróżnikami” połączone z pokazami filmów, slajdów oraz fotografii, a także przegląd profesjonalnych długometrażowych filmów z odległych i egzotycznych zakątków świata. W tej edycji festiwalu pojawi się również duża sekcja filmów Wernera Herzoga.

W programie nie zabraknie licznych wydarzeń towarzyszących, pośród których znajdziemy: degustacje potraw „kuchni świata”, koncerty muzyczne, wystawy, wycieczki po regionie, Bal Włóczykija oraz rajdy na orientację – zimowy ekstremalny pieszy rajd „Włóczykij Trip Extreme 2011” zaliczany do Pucharu Polski MnO oraz Rajd Miejski „Zakrzywienie Czasoprzestrzeni”.

Festiwal jest miejscem gdzie przecinają się szlaki alpinistów, nurków, autostopowiczów, ale i etnologów, reportażystów, regionalistów czy historyków.

Strona internetowa Włóczykija

Program Włóczykija

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s