8. Edycja Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły 2011 KRAKÓW


3 Żywioły

Czy o górskiej wspinaczce decyduje wyłącznie tężyzna i sprawność fizyczna? Czy Syberia jest przyjazna dla podróżujących? Czy Al. Khaida faktycznie zagraża podróżującym? Co się stało z Turkami, Chasydami i Tatarami zamieszkującymi Polskę? O tym wszystkim będzie można posłuchać na kolejnej edycji Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły w Krakowie (11-13 marca 2011). Gościem specjalnym będzie Janek Mela.

W piątek, 11. marca, do Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie zjadą polscy podróżnicy, odkrywcy i eksploratorzy na kolejny, trzydniowy Festiwal Podróżników. W tym roku program imprezy jest wyjątkowo atrakcyjny, wzbogacony o tematyczne warsztaty podróżnicze i dodatkowe projekcje filmowe, wystawy zdjęć i giełdę podróżniczą. W czasie imprezy widzowie zagłosują na najlepszy pokaz i film – wręczą nagrodę publiczności „Czwarty Żywioł”, wezmą udział w licznych konkursach, a jeden ze szczęśliwców wylosuje bilet lotniczy w daleki świat!

Program 8. Edycji Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły 2011

Bez wątpienia jednym z najbardziej oczekiwanych pokazów będzie „Długi Marsz Do Wolności”. To relacja z pieszej wyprawy śladami polskiego uchodźcy z sowieckiego łagru, Witolda Glińskiego – z Jakucka do Kalkuty. Australijski reżyser Peter Weir właśnie kończy w Hollywood film na kanwie tego historycznego wydarzenia.  Zupełnie inną propozycje mają Krzysztof i Katarzyna Świdrakowie, którzy podróż po świecie pokażą za pomocą dźwięków. Będzie można usłyszeć jak brzmi piasek na pustyni i woda w Oceanie. Korona Jezior Ziemi to pomysł na wyprawę nurkową do najwyżej położonych jezior na 7 kontynentach. Do USA na wyprawę „El Capitan, wspinaczka ponad szczyt” zabierze widzów Jasiek Mela, udowodni, że podróże i wyzwania to świetny pretekst, aby spojrzeć poza horyzont.

Spacer po Krakowie ( cz.4 ) Wieża Kościoła Mariackiego

Mikołaj Golachowski

Opisy pokazów 8. Edycji Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły 2011

Nie mniej atrakcji czeka uczestników festiwalu w ramach „Trzy Żywioły – Festiwal Filmów Świata”. W filmowej części Festiwalu zostaną pokazane najlepsze, nagradzane na światowych festiwalach dokumenty o zmieniającym się świecie, innych kulturach i dalekich podróżach. Widzowie poznają historię podboju ostatniego kontynentu – wyprawę 28 śmiałków na Antarktydę, pod wodzą sir Ernesta Shackletona w przededniu I wojny światowej („Arktyczna podróż sir Edmunda Shackletona”), zaraz po tym dołączą do grupy turystów, którzy przygotowują się do wyprawy… w kosmos („Kosmiczni turyści”) i poznają kulisy rodzącej się turystyki kosmicznej. Zadumają się nad losami 107 letniego uzdrowiciela z Indii, który od lat czeka aż pożegna się ze światem doczesnym, pomagając w międzyczasie ludziom i rozmawiając z duchami („Hinduskie love story”), ruszą na karkołomna wyprawę młodych Australijczyków, rowerami, przez Syberię z Moskwy do Pekinu („Off The Rails”) i będą towarzyszyć dwójce Polaków, którzy obrali sobie nie mniej karkołomny cel – samotny trawers największego masywu górskiego na świecie – Mount Logan w Kanadzie („Free Tibet Expedition”). Na koniec widzowie zajrzą do Afryki i poznają kulisy działania wielkich rezerwatów i parków przyrody, próbując odpowiedzieć sobie na pytanie „Gdzie się podziali ludzie zamieszkujący te rajskie krajobrazy?”(„Krajobraz bez ludzi”).

Andreas Apostolidis

Opisy filmów w ramach Trzy Żywioły – Festiwal Filmów Świata 2011

Oficjalna storna festiwalu 3 Żywioły.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “8. Edycja Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły 2011 KRAKÓW

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s