Ogłoszono nominacje do nagród NG Travelery 2010


Miesięczniki National Geographic Polska i NG Traveler po raz piąty uhonorują wybitnych polskich podróżników i naukowców. Nominacje do TRAVELERÓW 2010 zostały ogłoszone na łamach styczniowego wydania NG Travelera.

W tym roku kolegium redakcyjne ogłosiło nominacje w sześciu kategoriach. Oprócz dotychczasowych kategorii: Wyczyn Roku, Naukowe Odkrycie Roku, Społeczna Inicjatywa Roku, Podróż Roku i Blog Roku po raz pierwszy przyznane zostanie wyróżnienie dla Najlepszej Książki Podróżniczej.

O ostatecznym wyborze zwycięzców w poszczególnych kategoriach zadecyduje suma punktów przyznanych przez Czytelników, z wyłączeniem kategorii Grand Prix, w której zwycięzcę wytypują członkowie Kapituły.

Czytelnicy mogą głosować na nominacje za pośrednictwem sms-ów. Głosowanie trwa od 15 stycznia do 15 marca br. Na osoby wezmą udział w głosowaniu czekają atrakcyjne nagrody, m.in. urządzenia wielofunkcyjne marki Epson, uczestnictwo w warsztatach fotograficznych Akademii Nikona i sprzęt marki The North Face.

POZNAJ WSZYSTKICH NOMINOWANYCH

Plebiscyt TRAVELERY to najbardziej prestiżowa nagroda podróżnicza w Polsce! W ubiegłej edycji TRAVELERÓW 2009, zwyciężyli:

GRAND PRIX – Krzysztof Wielicki. Nagroda za pełne sukcesów poszukiwanie nowych dróg i wyzwań w eksploracji gór wysokich.

NAUKOWE ODKRYCIE ROKU – Prof. Ryszard F. Mazurowski z Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW. Za odkrycie w Syrii pozostałości najstarszego miasta na świecie, Tell Qaramel, i obalenie tezy, że postęp cywilizacyjny musiał się wiązać z uprawą roli i hodowlą.

WYCZYN ROKU – Natasza Caban. Nagroda za wyczerpujący samotny rejs dookoła świata, trwający dwa lata i cztery miesiące, od lipca 2007 do 1 grudnia 2009. Żeglarka jest najmłodszą Polką, która opłynęła świat dookoła.

SPOŁECZNA INICJATYWA ROKU – Dr Sabina Pierużek-Nowak i Stowarzyszenie dla Natury „Wilk”. Za długoletnie i konsekwentne działania, które przyniosły objęcie ginących polskich wilków ochroną gatunkową.

BLOG TRAVELEROWCA – Aleksandra Trzaskowska i Jerzy Piątkiewicz: http://www.worldonbikes.pl. Projekt Azja Centralna 2009 to pierwsza część wyprawy dookoła świata Aleksandry i Jerzego. Podróżnicy nie tylko połykali kilometry, ale także przyglądali się mijanym krainom oraz je komentowali na swoim blogu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s